۹ سوال مهم برای اسباب کشی منزل

9 سوال مهم برای اسباب کشی منزل

اسباب کشی منزل دشواری ها و پیچیدگی های خاص خود را دارد. قبل از جابجایی، سوالات متعددی ممکن است برای شما پیش بیاید. سوالاتی از قبیل:
هزینه های اسباب کشی چقدر است؟ آیا خودم به تنهایی میتوانم اسباب کشی منزل خود را انجام دهم؟ چه مقدار برای اسباب کشی منزل باید هزینه

کنم؟ چگونه شرکت های باربری را مقایسه کنم؟ به چه خدماتی برای اسباب کشی منزل نیاز دارم؟ …
اگر برای اولین بار قصد اسباب کشی منزل را دارید احتمالا پاسخ این سوالات را نمیدانید. اما جای نگرانی نیست. هدف ما از نوشتن این مقاله پاسخ به این قبیل سوالات و بیان نکاتی درباره اسباب کشی است. اگر شما هم قصد حابجایی دارید و چنین سوالاتی دارید شما را به خواندن این مقاله دعوت میکنیم. ۱- هزینه های اسباب کشی منزل چقدر است؟
یکی از سوالات اساسی که پیش از جابجایی باید به آن پاسخ دهید این است که آیا بودجه کافی برای انجام اثاث کشی منزل را در اختیار دارید یا نه؟ در صورت مثبت بودن پاسخ که مشکلی وجود ندارد ولی در صورت کافی نبودن بودجه خود می توانید با برخی ترفندها یک اسباب کشی ارزان داشته باشید.
پرداخت هزینه های اسباب کشی منزل
مطلب پیشنهادی: اسباب کشی مسافت کم چگونه ارزان و راحت می شود؟ ۲- آیا خودم به تنهایی میتوانم اسباب کشی منزل خود را انجام دهم؟
یکی از تصمیمات مهمی که قبل از جابجایی منزل خود باید بگیرید این است که آیا خودتان آن را انجام دهید یا به یک شرکت خدمات اسباب کشی بسپارید. پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد. قبل از تصمیم گیری این سوالات را از خودتان بپرسید
آیا میتوانم از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرم؟ حجم و تعداد اثاثیه منزل من چه قدر است؟ آیا اقلام سنگین و حساس در اثاثیه من وجود دارد؟ آیا قبلا اسباب کشی منزل را تجربه کرده ام؟
خطرات اسباب کشی
با توجه به اینکه کمک گرفتن از دوستان و آشنایان به دلیل مشغله فراوان در زندگی امروزه، کار آسانی نمیباشد و در صورت موافقت آنها برای کمک با توجه به اینکه در حمل و جا به جایی اثاثیه منزل تجربه و تخصص لازم را ندارند، کار پر ریسکی به نظر می رسد. همچنین به دلیل اینکه در اکثر خانه ها لوازم سنگین و حجیم مانند یخچال، ماشین لباسشویی، بوفه و … وجود دارد عملا انجام اسباب کشی توسط خودتان می تواند مخاطراتی برای سلامتی شما داشته باشد و همچنین امکان آسیب دیدن اثاثیه منزل شما نیز وجود دارد.
بنابراین برای جا به جایی خود یک شرکت خدمات اسباب کشی معتبر را استخدام کنید و یک اسباب کشی بی دردسر داشته باشید.
مطلب پیشنهادی: اسباب کشی آسان با انتخاب بهترین باربری ۳- چه مقدار برای اسباب کشی منزل باید هزینه کنم؟
محاسبه هزینه اسباب کشی منزل
این سوال بسیاری از کسانی است که قصد اثاث کشی دارند. پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمیشود یک قیمت باربری ثابتی را در نظر گرفت. این عوامل در محاسبه هزینه باربری موثر هستند:
نوع ماشین باربری درخواستی شما تعداد طبقات تعداد کارگر درخواستی روز و فصل اسباب کشی زمان اسباب کشی تعداد و نوع اقلام مورد استفاده در بسته بندی
۴- چگونه شرکت های باربری را مقایسه کنم؟
شرکت های خدمات اسباب کشی از لحاظ قیمت باربری، کیفیت خدمات، حرفه ای بودن و قابلیت اطمینان در یک سطح نیستند. تمام این عوامل را بررسی کنید و دقت و وسواس زیادی روی گرفتن خدمات از یک شرکت باربری داشته باشید.
مطلب پیشنهادی: بهترین باربری تهران را چگونه انتخاب کنیم؟
مقایسه شرکت های باربری
با چندین اتوبار تماس بگیرید و از آنها بخواهید نرخ باربری اثاث منزل خود را به شما اعلام کند. البته غیر از فاکتور قیمت دیگر جنبه های آنها نظیر کیفیت خدمات، قابلیت اطمینان، استفاده از کارگران مجرب، رعایت اصول حرفه ای و اخلاق کاری و اصلی ترین موضوع به زبان عامیانه خودمان دبه کردن در پایان کار را نیز در نظر بگیرید و مقایسه کنید. ۵- به چه خدماتی برای اسباب کشی منزل نیاز دارم؟
بدون شک یکی از مهم ترین سوالاتی که باید به آن پاسخ دهید این است که به چه خدماتی نیاز دارید. شرکت های خدمات اسباب کشی معمولا خدمات زیر را ارائه میدهند.
حمل و جا به جایی اثاثیه منزل خدمات بسته بندی وسایل برای اسباب کشی خدمات فنی لازم برای اسباب کشی منزل
خدمات مورد نیاز اسباب کشی منزل
با شرکت باربری مورد نظر خود تماس بگیرید و از آنها درخواست مشاوره نمایید. از آنها بخواهید برای بررسی بیشتر و دقیق تر به منزل شما بیایند و نظر کارشناسی و تخصصی خود را اعلام کنند. ۶- چه کارهایی قبل از اسباب کشی منزل باید انجام دهم؟
شما باید خودتان را برای اسباب کشی منزل آماده کنید. از چند هفته قبل شروع به برنامه ریزی کنید و طبق برنامه خود پیش بروید. این کار باعث می شود تا شما در روز جا به جایی دچار آشفتگی و سردرگمی نشوید. از خرید کارتن های مورد نیاز بسته بندی در ابعاد مختلف شروع کنید. جمع آوری و بسته بندی لوازم خرد و ریز منزل خود را آغاز کنید. با دوستان و آشنایانتان از قبل هماهنگ کنید تا برای کمک به شما در روز موعود وقتی را اختصاص دهند. لیست کارهای مورد نیاز و وسایل را یاداشت و چک کنید.
چک لیست اسباب کشی منزل
شروع به تحقیق برای انتخاب بهترین باربری کنید و از روز قبل اسباب کشی منزل می‌توانید مسیر منزل قدیم تا جدید خود را بررسی کنید. نزدیک ترین و کم ترافیک ترین مسیر را مشخص کنید تا هر چه سریعتر جابه‌جا شوید. نسبت به انتخاب بهترین و نزدیکترین جای پارک جه در مبدا و مقصد و رزرو آن اقدام نمایید. ۷- آیا باید لوازم منزل خود را بسته بندی کنم؟
اگر واقعا میخواهید یک اسباب کشی آسان و ایمن را تجربه کنید حتما اقلام منزل خود را بسته بندی کنید. بسته بندی اثاثیه منزل لازمه یک اثاث کشی حرفه ای است. در کشورهای توسعه یافته دنیا بسته بندی به هنگام جابجایی منزل به یک فرهنگ تبدیل شده و عضو جدا نشدنی این فرآیند است. بسته بندی یکی از فوت و فن های اسباب کشی آسان است.
دلیل این موضوع دو مزیت مهم بسیار مهم بسته بنید اثاثیه منزل است. این دو مزیت عبارتند از: کاهش زمان
سرعت در اسباب کشی با بسته بندی
بسته بندی باعث نظم دادن به فرآیند جابجایی منزل شما می شود و همه چیز به صورت کاملا مرتب و منظم جا به جا می شود. بسته بندی از حجم کار و میزان حمل و جا به جایی لوازم منزل شما می کاهد و باعث تسریع فرایند اسباب کشی شما می شود. یکی دیگر از مزایای بسته بندی لوازم منزل مناسب، سهولت در چیدمان وسایل داخل خودرو باربری است؛ این عمل موجب می شود تا اثاثیه به صورت منظم روی هم قرار گیرد و خودرو فضای بیشتری برای بار داشته باشد و به طبع آن تعداد دفعات کمتری رفت و آمد نیاز دارد. ایمنی
عدم ایمنی در اسباب کشی منزل
مهم ترین نگرانی و استرس کسانی که قصد اسباب کشی دارند،آسیب دیدن اثاثیه منزل در حین جا به جایی است. اثاثیه منزل شما، به خصوص اقلام سنگین و حساس شما به هنگام جا به جایی در معرض آسیب دیدن قرار دارند. بسته بندی، بهترین راهی است که برای جلوگیری از آسیب دیدن لوازم خانه شما وجود دارد. بسته بندی لوازم منزل یک نوع بیمه کردن وسایل شما در مقابل آسیب دیدگی احتمالی میباشد
مطلب پیشنهادی: مزایای بسته بندی لوازم منزل اقلام مورد نیاز بسته بندی لوازم منزل
کارتن اسباب کشی: این وسیله برای بسته بندی و حمل لوازم خرد و ریز منزل استفاده میشود. کارتن اسباب کشی دارای پنج لایه میباشند و از مقاومت زیادی برخوردارند. کارتن پنج لایه در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارند که شما بسته به نیاز خود میتوانید از آن ها استفاده کنید. ساک بسته بندی: این وسیله برای بسته بندی و حمل وسایلی همچون پتو و بالش استفاده میشود. همچنین برای لباس هایی که حمل آن ها نیازی به کارتن رگال دار ندارد استفاده میشود. بابل رپ: از بابل رپ برای بسته بندی اقلام درشت و سنگین مانند یخچال، لباسشویی، گاز، ماشین ظرف شویی، مبل و … استفاده میشود. چسب بسته بندی: این نوع چسب مخصوص بستن در کارتن اسباب کشی است و باید دارای مقاومت بالایی باشد. سلفون: از سلفون برای محافظت از وسایل شما در مقابل گرد و خاک استفاده میشود و باعث تمیز ماندن لوازم منزل شما حین جابجایی میشود. همچنین از سلفون برای فیکس کردن بابل رپ پیچیده شده دور اثاث استفاده میشود. کارتن رگال دار: از این نوع کارتن به منظور حمل لباس های مجلسی شما،مانند کت و شلوار استفاده میشود. کارتن رگال دار همانند یک کمد لباس در سایز کوچک میباشد. این کارتن ها دارای آویز لباس میباشند که شما میتوانید لباس های خود را درون آن آویزان کنید و از چروک شدن و خرابی لباس های خود جلوگیری نمایید.
نکته: جهت ایمنی هر چه بیشتر از نوع با کیفیت اقلام مورد نیاز بسته بندی استفاده کنید
۸- چگونه از خانواده خود در حین اسباب کشی محافظت کنم؟
قطعا امنیت خود و خانواده تان از همه چیز مهم تر است. برای یک اسباب کشی بدون حادثه چندین کار را باید انجام دهید. اولین کار این است که بچه ها را از فرآیند اسباب کشی دور نگه دارید. لباس مناسب فصل بپوشید. راه رو ها و پله ها را نظافت کنید و موانع جا به جایی را برطرف کنید. هرگز اقلام سنگین را خودتان جا به جا نکنید و برای بلند کردن اقلام سبک تر از تکنیک های مناسب استفاده کنید.
محافظت از خانواده در اسباب کشی
مطلب پیشنهادی: اسباب کشی، ترفندهایی که به آن نیاز دارید ۹- چگونه هزینه های باربری را کاهش دهم؟
در آخر این سوال پیش می آید که چگونه می توان هزینه های باربری و جابجایی منزل را کاهش داد و یک اسباب کشی ارزان را تجربه کرد. مهم ترین عوامل موثر در کاهش هزینه های باربری عبارت اند از:
صرفه جویی در هزینه باربری
فقط اثاثیه ای که در منزل جدید به آن نیاز دارید را با خود ببرید و از حجم اقلام خود بکاهید یک شرکت خدمات اسباب کشی ارزان که کیفیت خدمات بالایی دارد را پیدا کنید. لوازم منزل خود را بسته بندی کنید. با بسته بندی اثاثیه منزل سرعت اسباب کشی شما افزایش می یابد و در نتیجه هزینه باربری شما کاهش می یابد.
حالا شما می توانید با پاسخ به سوال های خود درباره اسباب کشی منزل سفارش خود را برای آسان کردن این موضوع ثبت کنید.
همچنین شما میتوانید از طریق این لینک به صورت آنلاین قیمت اسباب کشی خود را استعلام بگیرید.
برای استعلام قیمت و ثبت سفارش تماس بگیرید

Call Now Buttonتماس بگیرید